|

XXV Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej

  • W dniu 21.01.2020 r. w Szkole Podstawowej sióstr Pijarek w Rzeszowie odbył się Diecezjalny Finał Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar ks. Bp. Jana Wątroby. Do rywalizacji zostały zaproszone drużyny, który wygrały rundę eliminacyjną w swoich poszczególnych dekanatach i kategoriach wiekowych. Dekanat Rzeszów Wschód, w kategorii ministrant, reprezentowali zawodnicy z naszej parafii.
  • Na start zawodów zgłosiło się 10 drużyn. Rywalizacja na początku toczyła się w trzech grupach. Ministranci z parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara trafili na rówieśników z parafii Jasło-Niegłowice oraz z parafii Niebylec. Pierwszą rundę nasi zawodnicy przeszli bez straty punktu, a nawet bramki. Wygrali dwa mecze: z Jasłem 1:0, a z Niebylcem 4:0. W meczu ćwierćfinałowym, nasi chłopcy, trafili na faworyzowaną drużynę z Budziwoja i niespodziewanie odnieśli spektakularne zwycięstwo 1:0. Uskrzydleni tą wygraną zawodnicy  z Rzeszowa uwierzyli, że można pokonać każdego przeciwnika. Niestety w starciu półfinałowym ulegli nieznacznie późniejszym, triumfatorom całych rozgrywek, zawodnikom z Bazyliki w Gorlicach. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany niewiele brakowało, a o zwycięstwie przesądziłby konkurs rzutów karnych. Ostatecznie nasi ministranci musieli jednak uznać wyższość ekipy z Gorlic i przegrali 0:1. Na pocieszenie został do rozegrania jeszcze jeden mecz o 3 miejsce. W nim zmierzyliśmy się z ministrantami z Biecza. Nasi piłkarze podłamani porażką półfinałową i wyraźnie zmęczeni, niewielkimi przerwami pomiędzy poszczególnymi meczami, przegrali 0:3 choć trzeba przyznać, że długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Ostatecznie nasza drużyna zajęła wysokie 4 miejsce i warto dodać, że okazała się najlepszą ekipą z Rzeszowa i północnej części diecezji rzeszowskiej.
  • Naszą parafię reprezentowali: Paweł Zieliński, Mikołaj Jadwisiak, Szymon Bober, Kacper Prokop, Wiktor Wrona, Jonatan Rok, Maciej Muniak i Michał Kloc. Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Zwycięzcy finałów XXV Mistrzostw

Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej

Kategoria ministranci:

1.Gorlice – Bazylika

2. Jasło – Niegłowice

3. Biecz – Fara                                              

4. Rzeszów – św. Józef Sebastian Pelczar

Podobne wpisy