Koncert „Nie ma jak u mamy…”

 

KOLEJNY WIECZORNY KONCERT W NASZEJ PARAFII

Po 123 latach niewoli pełnej rusyfikacji i germanizacji, po wielu powstańczych zrywach Polska powróciła na mapę świata. 11 listopada 1918 r spełnił się sen pokoleń Polaków- Polska narodziła się na nowo.

Cały rok 2018 poświęcony jest świętowaniu tej rocznicy.

Nasza parafia również wpisała się w obchody i świętowanie tej rocznicy, 19-go każdego miesiąca odbywały się adoracje Najświętszego Sakramentu w ramach nowenny miesięcy, a 28 października odbył się kolejny już koncert zorganizowany przez księdza Marcina Stachnika

Utalentowani muzycy i soliści oraz nasz parafialny chór Magnificat zaprosili licznie zgromadzonych wiernych – parafian i gości – na niecodzienną muzyczną ucztę. Tematyka utworów na koncercie nie była przypadkowa : „ Nie ma jak u Mamy …”

Październik to miesiąc różańca, poświęcony Matce Bożej. Tak więc uwielbialiśmy Maryję i dziękowaliśmy Jej za to, że wstawia się za nami , że jest przy nas każdego dnia. To był również czas poświęcony naszym ziemskim mamom- w podziękowaniu za dar życia, za przekazaną wiarę, modlitwę . Na końcu zabrzmiały utwory poświęcone matce –ojczyźnie . Wszak 2018 jest Rokiem Jubileuszu 100-Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Polska zmartwychwstała, abyśmy mogli być wolnymi.

Wystąpili:

ks. Marcin Stachnik – prowadzenie oraz śpiew

Chór Parafialny “Magnificat”

Ewa Siembida, Magdalena Białorucka, Krzysztof Misiąg– wokal

ks. Julian Wybraniec – wiolonczela

Darek Majewski – gitara

Tomasz Jachym– piano

Piotr Ogorzelec – skrzypce

Damian Sąsiadek – instrumenty perkusyjne

Rafał Kulasa – nagłośnienie oraz wokal

About the Author